Leki 75+: seniorzy liczyli na większe oszczędności

POLITYKA LEKOWA

Autor: info.elblag.pl/rynekaptek.pl   19-06-2017, 11:42

Leki 75+: seniorzy liczyli na większe oszczędności Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ministerstwo Zdrowia szacowało, że seniorzy na programie 75 + zaoszczędzą 310 mln złotych. Okazuje się, że seniorzy spodziewali się jednak większych oszczędności. Farmaceuci z regionu elbląskiego przyznają, że darmowe leki wydają sporadycznie.

Jak wskazuje Krystyna Adamska, przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarządu Oddziału Rejonowego w Elblągu, trudno obecnie oszacować czy emeryci z regionu szczególnie skorzystali na wprowadzeniu darmowych lekarstw. Jej zdaniem, na pewno spodziewali się większych oszczędności.

- Te najnowocześniejsze, najbardziej skuteczne leki niestety na tej liście się nie znalazły. Wychodzi więc na to, że regularnie przyjmują np. osiem różnych medykamentów i tylko jeden z nich otrzymują za darmo – mówi portalowi info.elblag.pl.

Farmaceuci z elbląskich aptek przyznają, że choć seniorzy stanowią zdecydowaną większość wśród ich klientów, to darmowych leków wcale nie wydają tak dużo.

„Sporadycznie tylko wydajemy darmowe lekarstwa. Mamy takich seniorów, którzy mają wypisanych dwadzieścia leków, z czego bezpłatny jest tylko jeden. Tak naprawdę należałoby spytać się lekarzy, dlaczego tych leków nie przepisują” – cytuje portal.

Więcej: https://info.elblag.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH