Marcin Czech: mamy w Polsce mądrych transplantologów

POLITYKA LEKOWA

Autor: interia.pl/rynekaptek.pl   30-08-2017, 09:39

Marcin Czech: mamy w Polsce mądrych transplantologów Cena leku Valcyte ma wzrosnąć w tym roku już po raz trzeci

Jestem spokojny o pacjentów w momencie, gdy leczą ich mądrzy transplantolodzy, a takich mamy w Polsce - powiedział radiu RMF FM wiceminister zdrowia Marcin Czech. Odniósł się w ten sposób do kwestii leczenia osób po przeszczepach.

Od września lek immunosupresyjny Valcyte przeznaczony dla osób po przeszczepach podrożeje o ponad 500 złotych.

Wiceminister Marcin Czech przyznaje, że przez mechanizm refundacyjny dopłaty faktycznie zrobiły się wyższe, ale dostęp do leczenia tańszymi zamiennikami jest zachowany.

Podkreśla również, że resort stara się wsłuchiwać w głos lekarzy. Ministerstwo nie otrzymało wprost sygnałów popartych konkretnymi przykładami, żeby stosowanie zamienników było w takich przypadkach niebezpieczne.

- Jestem spokojny o pacjentów w momencie, gdy leczą ich mądrzy transplantolodzy, a takich mamy w Polsce. To oni dbają o to, żeby bezpieczeństwo pacjenta było zapewnione – tłumaczy wiceminister.

Dodaje, że będą prowadzone negocjacje w sprawie przedłużenia bezpłatnego leczenia dla pacjentów po przeszczepach. Informację o bezpłatnym dostępie do zawiesiny Valcyte dla dzieci otrzymały szpitale w całej Polsce.

Więcej: http://fakty.interia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH