Mateusz Morawiecki: około 4,3 mln dodatkowych szczepionek firmy Pfizer trafi do Polski

POLITYKA LEKOWA

Autor: PAP   16-04-2021, 13:16

Mateusz Morawiecki: około 4,3 mln dodatkowych szczepionek firmy Pfizer trafi do Polski Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że do Polski trafi 4,3 mln dodatkowych szczepionek firmy Pfizer; fot. LJ

Do Polski  ma trafić dodatkowa pula szczepionek firmy Pfizer. W kwietniu - nie więcej niż 200 tys., w maju prawdopodobnie 1,2 mln, łącznie ok. 4,3 mln - mówił premier Morawiecki.

  • Od 26 kwietnia Pfizer rozpocznie wysyłanie kolejnych dawek do UE. Do czerwca Polska ma otrzymać ponad 4 mln dawek tej szczepionki
  • W kwietniu dotrze nie więcej niż 200 tys., w maju prawdopodobnie 1,2 mln i pozostała część w czerwcu
  • Rząd stara się przyspieszyć dostawy, tak by szczepionki dotarły już w maju

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek, że producent szczepionki Pfizer poinformował, że od 26 kwietnia rozpocznie wysyłanie kolejnych dawek do UE. Łącznie do czerwca samej szczepionki Pfizer mamy otrzymać ponad 4 mln dawek. Zapewnił o staraniach przyspieszenia majowej dostawy szczepionek.

Będą przyspieszenia dostaw w maju?

Zapytany na piątkowym briefingu prasowym o szczegółowy harmonogram dostaw dodatkowych szczepionek firmy Pfizer, Morawiecki przekazał, że do Polski trafi dodatkowe około 4,3 mln szczepionek tej firmy. "W kwietniu to będzie nie więcej niż 200 tys., w maju prawdopodobnie 1,2 mln i pozostała część w czerwcu" - powiedział premier.

Zapewnił też, że rząd stara się przyspieszyć tę dostawę na maj. - Jest szansa, jestem w kontakcie z kierownictwem grupy Pfizer po to, żeby każdy tydzień przyspieszenia przybliżył nas do zwycięskiej walki z tą straszną, okropną epidemią. Natomiast, czy tak będzie, poczekajmy jeszcze kilka dni" - oświadczył Morawiecki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH