Ministerstwo Zdrowia: w szpitalach nie brakuje leku do znieczulania

POLITYKA LEKOWA

Autor: Polskie Radio/rynekaptek.pl   10-04-2009, 11:09

Jak podało Polskie Radio, Ministerstwo Zdrowia uspokaja, że w szpitalach nie brakuje leku do znieczulania - chlorsukcyliny. To reakcja Ministerstwa na informację o brakach tego leku w Szpitalu Powiatowym w Łukowie.

Dyrektor szpitala w Łukowie Jerzy Kamiński poinformował Radio Podlasie, że z powodu braku leku w jego placówce wstrzymane są operacje planowe. Szpital ogranicza się do przeprowadzania operacji ratujących życie. Dyrektor za brak leku obwinia Ministerstwo Zdrowia.

Rzecznik ministerstwa Jakub Gołąb zapewnia, że brak leku to problem jednego szpitala. - Zamieszanie wokół chlorsukcyliny wynika z wycofania jednej z partii leku przez jego producenta - Jelfę. Nowe dostawy trafią do szpitali już po świętach. Do tego czasu szpitale korzystają z zapasów - powiedział Gołąb radiu.

Według rzecznika te szpitale, którym zapasy się skończyły, mogą korzystać z procedury importu docelowego. Dotychczas skorzystało z niej 19 szpitali. Czas dostawy w takim przypadku trwa około trzech dni.

Problemy z lekiem w szpitalu w Łukowie to, zdaniem rzecznika, odosobniony przypadek, wynikający z zaniedbań dyrekcji placówki w Łukowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH