MZ o możliwości zamiany tych leków

POLITYKA LEKOWA

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   11-04-2017, 10:37

MZ o możliwości zamiany tych leków Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lek Braltus może być wydawany zamiast leku Spiriva, również w ramach substytucji aptecznej, wskazanej w art. 44 ustawy o refundacji - stwierdza minister zdrowia w swoim stanowisku.

Minister zdrowia wydając decyzję o objęciu refundacją i ustaleniu urzędowej ceny zbytu dla leku Braltus (Tiotropii bromidum) przyjął, że lek ten jest pierwszym odpowiednikiem dla leku Spiriva.

Chodzi o Braltus 10 mikrogramów/ dawkę dostarczoną i Spiriva 18 mikrogramów/ dawkę inhalacyjną.

Minister Zdrowia wziął przy tym pod uwagę, że wartość dobowej dawki leku (DDD) ustalona przez WHO dla substancji czynnej Thiotropii bromidum, w postaci proszku do inhalacji, wynosi 10mikrogramów dla dawki dostarczonej.

Zgodnie zaś Charakterystykami Produktu Leczniczego dla leków Braltus i Spiriva, w obu przypadkach dawka dostarczona zawiera 10 mikrogramów tiotropium na kapsułkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH