
Jeden z posłów zapytał o możliwości poszerzenia opcji terapeutycznych dla pacjentów cierpiących na raka gruczołu krokowego, w tym w ramach programu lekowego leczenia opornego na kastrację raka gruczołu krokowego. Czy będzie więcej terapii?
Jeden z posłów zapytał o możliwości poszerzenia opcji terapeutycznych dla pacjentów cierpiących na raka gruczołu krokowego, w tym w ramach programu lekowego leczenia opornego na kastrację raka gruczołu krokowego.
Aktualnie w tym programie są refundowane trzy leki. Resort wyjaśnia, że w procedurze refundacyjnej znajdują się dwa kolejne.
Do Ministerstwa Zdrowia został złożony wniosek o objęcie refundacją leku Erleada (Apalutamidum) w ramach programu leczenia opornego na kastrację raka gruczołu krokowego wysokiego ryzyka bez przerzutów apalutamidem.
Wniosek przeszedł ocenę formalno-prawną oraz etap uzgadniania treści programu lekowego między Ministrem Zdrowia i wnioskodawcą. Terapia uzyskała pozytywną rekomendację prezesa AOTMiT, pod warunkiem połączenia wnioskowanego programu lekowego dla apalutamidu z funkcjonującym już programem lekowym dla enzalutamidu.
"Aktualnie trwają negocjacje cenowe z wnioskodawcą. W zakresie możliwości objęcia refundacją enzalutamidu w leczeniu opornego na kastrację raka gruczołu krokowego wysokiego ryzyka bez przerzutów, stosowny wniosek został już złożony przez podmiot odpowiedzialny i trwają obecnie
prace w zakresie ustalenia treści programu lekowego" - informuje resort zdrowia.
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych