MZ: o poszerzeniu opcji leczenia opornego na kastrację raka gruczołu krokowego

POLITYKA LEKOWA

Autor: sejm/ rynekaptek.pl   23-09-2020, 12:39

MZ: o poszerzeniu opcji leczenia opornego na kastrację raka gruczołu krokowego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jeden z posłów zapytał o możliwości poszerzenia opcji terapeutycznych dla pacjentów cierpiących na raka gruczołu krokowego, w tym w ramach programu lekowego leczenia opornego na kastrację raka gruczołu krokowego. Czy będzie więcej terapii?

Jeden z posłów zapytał o możliwości poszerzenia opcji terapeutycznych dla pacjentów cierpiących na raka gruczołu krokowego, w tym w ramach programu lekowego leczenia opornego na kastrację raka gruczołu krokowego.

Aktualnie w tym programie są refundowane trzy leki. Resort wyjaśnia, że w procedurze refundacyjnej znajdują się dwa kolejne.

Do Ministerstwa Zdrowia został złożony wniosek o objęcie refundacją leku Erleada (Apalutamidum) w ramach programu leczenia opornego na kastrację raka gruczołu krokowego wysokiego ryzyka bez przerzutów apalutamidem.

Wniosek przeszedł ocenę formalno-prawną oraz etap uzgadniania treści programu lekowego między Ministrem Zdrowia i wnioskodawcą. Terapia uzyskała pozytywną rekomendację prezesa AOTMiT, pod warunkiem połączenia wnioskowanego programu lekowego dla apalutamidu z funkcjonującym już programem lekowym dla enzalutamidu.

"Aktualnie trwają negocjacje cenowe z wnioskodawcą. W zakresie możliwości objęcia refundacją enzalutamidu w leczeniu opornego na kastrację raka gruczołu krokowego wysokiego ryzyka bez przerzutów, stosowny wniosek został już złożony przez podmiot odpowiedzialny i trwają obecnie
prace w zakresie ustalenia treści programu lekowego" - informuje resort zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH