Od 2011 roku leki także do kupienia na Allegro

POLITYKA LEKOWA

Autor: KR/rynekaptek.pl   21-12-2010, 19:13

Od 2011 roku leki także do kupienia na Allegro

Już w styczniu 2011 roku w serwisie swoją ofertę będą mogły umieszczać apteki. Allegro dopuści sprzedaż jedynie leków bez recepty.

– Leki bez recepty można w tej chwili kupić nie tylko w aptekach, ale w kioskach, sklepach czy stacjach benzynowych. Uznaliśmy, że Internet jest kolejnym oczywistym kanałem dystrybucji tych leków, a dla właścicieli aptek to możliwość dywersyfikacji swojej oferty oraz dotarcia do kilku milionów potencjalnych kupujących – tłumaczy Patryk Tryzubiak, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy Allegro.

Jak podaje netPR.pl, już 4 stycznia serwis umożliwi właścicielom aptek zarejestrowanie konta. Możliwość sprzedaży leków za pośrednictwem Allegro będą miały jedynie apteki funkcjonujące dotychczas w tradycyjnym handlu. Każdy rejestrujący konto apteki będzie zobowiązany do przedstawienia pozwolenia na prowadzenie apteki wydanego przez odpowiednią instytucję. Kolejny warunkiem sprzedaży leków jest posiadanie konta Firma w serwisie Allegro.

– Zależy nam na wysokim poziomie bezpieczeństwa w naszym serwisie. Kategoria Apteki będzie monitorowana przez nasz zespół. Funkcjonowanie i sprzedaż w niej będzie możliwe dopiero po przedstawieniu odpowiednich dokumentów – dodaje Tryzubiak.

Już 11 stycznia w serwisie pojawi się nowa podkategoria: Leki bez recepty. Znaleźć będzie ją można w kategorii Zdrowie i Uroda.

– Dzięki weryfikacji kupujący będzie miał pewność, iż jego kontrahentem jest prawdziwa apteka. Gwarantuje to konieczność posiadania zgody Wojewódzkiej Izby Aptekarskiej – podkreśla dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy Allegro.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH