Paski testowe Bayer dostępne dla użytkowników pomp firmy Bayer

POLITYKA LEKOWA

Autor: OIA Katowice, Bayer, LJ/rynekaptek.pl   07-02-2011, 07:10

Paski testowe Bayer dostępne dla użytkowników pomp firmy Bayer

Śląska Izba Aptekarska zarzuca producentowi, że wprowadzony model dystrybucji pasków testowych do pomp insulinowych ogranicza dostęp do produktów.

Bayer odpowiada
Odpowiadając na nasze zapytanie firma Bayer informuje, że w żaden sposób nie limituje sprzedaży pasków testowych Contour Link.

"Są one dystrybuowane za pośrednictwem hurtowni funkcjonującej przy firmie Bayer i dostępne po podpisaniu stosownych umów przez apteki zainteresowane sprzedażą naszych produktów. Każda apteka zwracająca się do naszej hurtowni ma możliwość zakupu dystrybuowanych przez nas wyrobów. Sieć aptek w których sprzedawane są paski testowe Contour Link cały czas się rozrasta i do chwili obecnej nie spotkaliśmy się z żadnymi uwagami co do naszego modelu dystrybucji" - informuje w imieniu firmy Monika Ziętek-Stachura, radca prawny.

Dodaje, że Contour Link jest glukometrem, który pozwala na automatyczne przesyłanie wyniku pomiaru do kompatybilnej pompy insulinowej. - To właśnie na tą cechę zwracaliśmy uwagę wnioskując o refundację pasków testowych Contour Link. Wobec tego czujemy się w obowiązku w pierwszej kolejności zapewnić dostęp do tych pasków pacjentom stosującym pompy insulinowe i tylko tym pacjentom ofiarowujemy za darmo glukometr Contour Link - wyjaśnia politykę firmy Monika Ziętek-Stachura.
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH