Paski testowe Bayer dostępne dla użytkowników pomp firmy Bayer

POLITYKA LEKOWA

Autor: OIA Katowice, Bayer, LJ/rynekaptek.pl   07-02-2011, 07:10

Paski testowe Bayer dostępne dla użytkowników pomp firmy Bayer

Śląska Izba Aptekarska zarzuca producentowi, że wprowadzony model dystrybucji pasków testowych do pomp insulinowych ogranicza dostęp do produktów.


Satysfakcjonujące wyjaśnienia
Bayer stwierdza, że wielkość dostaw pomp insulinowych oszacowano na podstawie liczby pacjentów je stosujących. Tych jest około trzech tysięcy. Zapewnienie wszystkim potrzebującym pacjentom dostępu do sprzętu było warunkiem uzyskania refundacji. Alternatywą dla osób niestosujących pompy insulinowej, jest nasz drugi system monitorowania stężenia glukozy we krwi Contour TS, do którego paski testowe są także refundowane. 

- Śląska Izba Aptekarska, będąca autorem pisma złożonego do GIF, zwróciła się także do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych z prośbą o wszczęcie procedury wyjaśniającej model dystrybucji refundowanych pasków testowych firmy Bayer - informuje radca i dodaje:

- Prezes Urzędu wezwał nas do zajęcia stanowiska w sprawie, co też uczyniliśmy w piśmie z dnia 23 grudnia 2010 roku. Do dziś nie otrzymaliśmy wezwania do dalszych wyjaśnień, stąd należy przypuszczać, że były one dla pana Prezesa satysfakcjonujące.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH