Prezes AOTM o lekach na schizofrenię

POLITYKA LEKOWA

Autor: AOTM/rynekaptek.pl   22-12-2010, 10:19

Prezes AOTM o lekach na schizofrenię Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezes Agencji nie rekomenduje usunięcia produktów leczniczych: abilify (arypiprazolum), sertindol (serdolect) i solian (amisulpridum) stosowanych w schizofrenii z wykazu świadczeń gwarantowanych.

W ślad za stanowiskiem Rady Konsultacyjnej, prezes Agencji uważa za zasadne pozostawienie aktualnego sposobu i poziomu finansowania tych świadczeń gwarantowanych.

Prezes przychyla się do uzasadnienia stanowiska Rady Konsultacyjnej, iż produkty te są skutecznymi lekami przeciwpsychotycznymi II generacji, potrzebnymi w praktyce klinicznej, ale
nie wyróżniającymi się istotnie na tle innych leków z tej grupy, wobec czego należy utrzymać dotychczasowy sposób finansowania tych leków, podobny do sposobu finansowania innych leków przeciwpsychotycznych II generacji.

Prezes Agencji nie rekomenduje zakwalifikowania świadczenia opieki zdrowotnej „profilaktyka nudności i wymiotów po chemioterapii nowotworów przy wykorzystaniu produktu leczniczego palonosetron (Aloxi) w ramach wykazu substancji czynnych stosowanych w terapii wspomagającej objętych finansowaniem przez Narodowy Fundusz Zdrowia”, jako świadczenia gwarantowanego.

Więcej: www.aotm.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH