Program wybudzania dzieci ze śpiączki

POLITYKA LEKOWA

Autor: AOTM/rynekaptek.pl   21-04-2011, 10:48

Program wybudzania dzieci ze śpiączki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezes Agencji rekomenduje zakwalifikowanie świadczenia opieki zdrowotnej Program wybudzania dzieci ze śpiączki w fazie B, jako świadczenia gwarantowanego finansowanego ze środków publicznych.

Program realizowany będzie w ramach programów zdrowotnych, na poziomie finansowania w zakresie 513-853 zł kosztu osobodnia oraz po spełnieniu zaleceń Prezesa opisanych w rekomendacji.

Populacja pacjentów kwalifikująca się do leczenia w ramach programu obejmuje dzieci w stanie nieprzytomności (śpiączka lub przetrwały stan wegetatywny), wywołanej zarówno przyczyną urazową jak i nie urazową. Szacowana przez AOTM maksymalna wielkość populacji docelowej wyniesie 250 pacjentów w skali jednego roku.

Oceniany program wybudzenia dzieci ze śpiączki w fazie B obejmuje szereg interwencji medycznych dotyczących kompleksowego sposobu postępowania z pacjentem w stanie śpiączki (diagnostyka, leczenie, rehabilitacja). Większość ze świadczeń, które mają być realizowane w ramach programu, znajduje się już w koszyku świadczeń gwarantowanych i jest finansowana ze środków publicznych w różnych zakresach świadczeń. Wyjątek stanowią toksyna botulinowa, pompa baklofenowa oraz akupunktura.

Więcej: http://www.aotm.gov.pl/index.php?id=379
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH