PSD: wniosek o refundację igieł został złożony do resortu zdrowia

POLITYKA LEKOWA

Autor: PSD/ rynekaptek.pl   25-02-2021, 14:29

PSD: wniosek o refundację igieł został złożony do resortu zdrowia Producent igieł złożył jednak wniosek refundacyjny. Czy rzecznik ministerstwa zdrowia się pomylił (fot. LJ)

Producent igieł do wstrzykiwaczy potwierdził, że 30 grudnia 2020 r. złożył w resorcie zdrowia stosowny wniosek refundacyjny - mówi Anna Śliwińska, prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, powołując się na informacje od producenta.

W ubiegłym tygodniu prezes Towarzystwa Anna Śliwińska wyraziła nadzieję, że niedługo być może będą refundowane igły do wstrzykiwaczy dla diabetyków. Poinformowała, że jeden z producentów igieł do wstrzykiwaczy insulin złożył wniosek o refundację.

- Dlatego też z ogromną radością przyjęliśmy informację o rozpoczęciu w ostatnich tygodniach procesu refundacyjnego igieł do wstrzykiwaczy i wierzymy w jego pozytywne i szybkie rozstrzygnięcie - oznajmiła.

Ministerstwo Zdrowia jednak zaprzeczyło tym informacjom. Rzecznik prasowy resortu Wojciech Andrusiewicz poinformował, że aktualnie w MZ nie toczą się postępowania refundacyjne dla wniosków o objęcie refundacją igieł oraz igieł do wstrzykiwaczy.

- Nie są również planowane zmiany w wykazach w zakresie wyrobów medycznych - dodał.

- W nawiązaniu do publikacji dotyczącej braku w Ministerstwie Zdrowia wniosku o refundacji igieł do wstrzykiwaczy informuję, że informacja o złożeniu wniosku o taką refundację została przekazana Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków bezpośrednio przez producenta - mówi prezes Śliwińska.

- Po ukazaniu się komentarza Rzecznika Ministerstwa Zdrowia, Stowarzyszenie wystąpiło do producenta z prośbą o dodatkowe informacje i wyjaśnienie w tej kwestii. W odpowiedzi producent potwierdził, że 30 grudnia 2020 r. złożył w resorcie stosowny wniosek refundacyjny wyjaśnia.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH