Pytamy, co z nowelizacją ustawy refundacyjnej

POLITYKA LEKOWA

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   11-02-2021, 09:31

Pytamy, co z nowelizacją ustawy refundacyjnej Czekamy na opublikowanie projektu nowelizacji ustawy refundacyjnej Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Jednym z planów resortu zdrowia na ten rok jest duża nowelizacja ustawy refundacyjnej. Elementem zmian ma być wpisanie do dokumentu rozwiązania dotyczącego refundacyjnego trybu rozwojowego, choć ma być to nowatorskie opracowanie resortu zdrowia.

- Termin "refundacyjny tryb rozwoju" nie będzie inkorporowany do projektu ustawy refundacyjnej. Ministerstwo Zdrowia opracowało nowy projekt pod hasłem Bezpieczeństwa Lekowego Polski, który zostanie zaimplementowany do ustawy refundacyjnej z mechanizmami dającymi wyraźne korzyści tym firmom, które będą produkować leki na terenie Polski bądź które w produkcji swoich leków wykorzystają API produkowane na terenie Polski. W ocenie Ministra Zdrowia mechanizmy te powinny stanowić pierwszy ważny krok w budowaniu suwerenności lekowej Polski - poinformował wiceminister zdrowia, Maciej Miłkowski w odpowiedzi na jedną z interpelacji.

Dodaje: - Koncepcja ta zostanie niebawem zaprezentowana opinii publicznej w postaci projektu nowelizacji ustawy refundacyjnej. Niestety z uwagi na pandemię i realizację wielu zadań, które dotychczas nie leżały w kompetencji departamentu opracowującego nowelizację tej ustawy, termin prezentacji projektu opinii publicznej jest ciągle przesuwany.

Pytamy więc, kiedy zostanie ogłoszony projekt nowelizacji.

"Projekt ustawy zmieniającej ustawę o refundacji oczekuje na wpisanie do Wykazu prac rządu. Proces legislacyjny ruszy po uzyskaniu tego wpisu" - informuje nas resort zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH