Rada Medyczna rekomenduje szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12 - 15 lat

POLITYKA LEKOWA

Autor: PAP   31-05-2021, 15:07

Rada Medyczna rekomenduje szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12 - 15 lat Polska Rada Medyczna wydała pozytywną rekomendację dla szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat. Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Rada Medyczna przy premierze rekomenduje szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat preparatem Comirnaty – poinformowano na twitterze na profilu @szczepimysie.

  • Rada Medyczna przy premierze RP rekomenduje szczepienie  przeciw COVID-19 osób od 12. do 15. roku życia preparatem Comirnaty
  • Wcześniej, w piątek 28 maja pozytywną decyzję w tej sprawie wydała EMA
  • Szczepienie ma być podawane w identyczny sposób jak u starszej młodzieży i dorosłych. Tzn.w formie dwóch zastrzyków, w odstępie co najmniej trzech tygodni

Na prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu profilu @szczepimysie na Twitterze napisano,  że na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze została przyjęta rekomendacja o szczepieniu dzieci wieku od 12 do 15 lat.

"Rada rekomenduje szczepienia przeciw COVID-19 osób od 12. do 15. roku życia preparatem Comirnaty" - czytamy.

Decyzja polskiej Rady Medycznej to konsekwencja postanowień EMA

Rada Medyczna to organ pomocniczy premiera Mateusza Morawieckiego. W jej skład wchodzi przewodniczący - główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban i ponad 15 ekspertów medycznych.

Do zadań Rady Medycznej należy przede wszystkim analiza i ocena bieżącej sytuacji w kraju, opracowywanie propozycji działań i opiniowanie aktów prawnych, jak rozporządzenia, które wprowadzają nowe zasady i ograniczenia w kraju.

Przypomnijmy, że w piątek wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 na dzieci w wieku od 12 do 15 lat zatwierdziła Europejska Agencja Leków (EMA) 

 EMA podała, że zalecane stosowanie szczepionki Comirnaty przeciwko COVID-19 u dzieci w wieku 12-15 lat będzie takie samo, jak u osób w wieku 16 lat i starszych. Ma być podawana identycznie w formie dwóch zastrzyków, w odstępie co najmniej trzech tygodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH