Resort rozmawiał z technikami farmacji o sprzedaży leków w punktach aptecznych

POLITYKA LEKOWA

Autor: PP/rynekaptek.pl   02-12-2009, 20:57

Resort rozmawiał z technikami farmacji o sprzedaży leków w punktach aptecznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Technicy farmacji są bliżej kompromisu z Ministerstwem Zdrowia w sprawie wykazu produktów leczniczych.

W środę (2 grudnia) w Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie przedstawicieli resortu z technikami farmacji. Głównym tematem były konsultacje dotyczące zmian w rozporządzeniu w sprawie wykazu produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych.

Po spotkaniu Dominik Żyro, wiceprezes Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych RP w rozmowie z rynkiemaptek.pl przyznał, że strona ministerialna przychylnie rozpatrzyła postulaty dotyczące zmian w wykazie.

- Na razie trwać będą konsultacje w sprawie propozycji ministerstwa w zakresie przedmiotowego wykazu produktów leczniczych. Nie można jednak ukryć, że radykalnych zmian nie będzie, ponieważ sprzedaż produktów leczniczych jest objęta innymi przepisami prawnymi - mówi Dominik Żyro.
 
Jak wiadomo, w dalszym ciągu trwają prace w zakresie dopasowania wykazu produktów leczniczych do rozporządzenia w sprawie kryteriów klasyfikacji.

Dodatkowo wykaz ma mieć jedynie charakter przejściowy, a odpowiednie zapisy w nowelizowanej Ustawie Prawo Farmaceutyczne ostatecznie uregulują kwestie dopuszczenia do obrotu preparatów leczniczych w punktach aptecznych. Technicy farmacji otrzymali zapewnienia, że wykaz zostanie zaktualizowany w trybie kwartalnym do momentu przyjęcia nowych zapisów we wspomnianej ustawie.

Do tego czasu obowiązywać będzie znowelizowany wykaz zaproponowany przez Ministerstwo Zdrowia, który ostatecznie zostanie przyjęty po konsultacjach społecznych.

 
 
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH