Standardowy spór o chemioterapię niestandardową

POLITYKA LEKOWA

Autor: Luiza Jakubiak, MZ/rynekaptek.pl   06-01-2011, 18:00

Standardowy spór o chemioterapię niestandardową Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nieaktualne, niekompletne, nierzadko nieprawdziwe – tak Ministerstwo Zdrowia ocenia informacje zawarte w programie telewizyjnym, w którym dziennikarz próbował przedstawić problem dostępu pacjentów do chemioterapii niestandardowej.

W uproszczeniu, z prezentowanego programu „Czarno na białym” pt.: „O życiu decyduje urzędnik”, wyemitowanym w stacji TVN24 wynika, że procedurę chemioterapii niestandardowej wymyślił NFZ, by móc w ten sposób ograniczać dostęp do terapii pacjentom, a o sfinansowaniu bezpiecznego i skutecznego leczenia w chorobie nowotworowej decyduje niekompletny urzędnik Funduszu.

Resort zdrowia uznał materiał za dalece nieprawdziwy w prezentacji problemu z leczeniem chorych na nowotwory w Polsce. W komunikacie zamieszczonym na swoje stronie p
rzypomina, że finansowanie leczenia chorób nowotworowych następuje poprzez kilka rodzajów świadczeń: leczenie szpitalne, ambulatoryjna opieka specjalistyczna, katalog substancji czynnych - tzw. katalog chemioterapii oraz program terapeutyczny w ramach świadczenia chemioterapii niestandardowej, a także terapeutyczne programy onkologiczne, leki refundowane w aptece i programy profilaktyczne.
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH