Torfarm będzie miał nowe magazyny w Warszawie i Poznaniu

POLITYKA LEKOWA

Autor: BEX/rynekaptek.pl   18-06-2009, 17:01

Już od przyszłego roku Torfarm SA będzie mógł korzystać z dwóch nowych magazynów, które wynajmie od Grupy Panattoni, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie.

Nowe magazyny będą jednymi z najnowocześniejszych na świecie, a ich użytkowanie pozwoli Grupie Torfarm na jeszcze lepszą obsługę aptek i szybszy proces transferu leków. Podpisano już umowę ze spółkami inwestycyjnymi firmy Panattoni na wynajem powierzchni magazynowych w Warszawie i Poznaniu.

Nowe obiekty o powierzchni kolejno: ok. 23 tys. m.kw. i ok. 11,5 tys. m.kw.,  zaczną być użytkowane od 2010 r. (w Warszawie na przełomie I i II kwartału 2010, w Poznaniu w III kwartale). Będą to magazyny wysokiego składowania, wyposażone w zautomatyzowane systemy. Generalnym wykonawcą obiektów będzie firma Goldbeck Sp. z o.o.

– Nowe magazyny będą wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania na świecie – informuje Robert Piątek, wiceprezes zarządu Torfarm. – Użyjemy najnowszej generacji technologii magazynowej z możliwością automatycznego przygotowania części zleceń, z funkcją służącą jednocześnie do zaopatrzenia innych magazynów Grupy. Decyzja ta jest efektem zatwierdzonej długoterminowej strategii logistycznej Grupy. Docelowo nowe obiekty zastąpią funkcjonujące obecnie magazyny w tych miastach.

Umowa zawarta została na 15 lat z możliwością jej przedłużenia. Rozpoczęcie budowy obiektu warszawskiego planowane jest w IV kw. br. Budowa magazynu w Poznaniu ruszy w I kw. 2010 r. Inwestycje usprawnią proces tzw. dotowarowania magazynów całej Grupy, poprawiając jednocześnie jakość obsługi aptek. Poprzednia umowa ze spółką PLF Development została rozwiązana w maju ze względu na złą sytuację finansową dewelopera.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH