Trzech chętnych na Centralę Farmaceutyczną Cefarm

POLITYKA LEKOWA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   01-03-2011, 18:09

Do resortu skarbu wpłynęły trzy propozycje wiążące w sprawie kupna akcji Centrali Farmaceutycznej "Cefarm", stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego.

Firma jest jednym z największych dystrybutorów leków na polskim rynku.

Wiążące propozycje warunków umowy złożyły spółki: Inwestor I z Warszawy, Netmedia z Warszawy oraz PCZ Polski Holding Medyczny z Wrocławia.

Resort skarbu rozpoczął w sierpniu 2009 r. proces prywatyzacji Centrali Farmaceutycznej "Cefarm" w Warszawie. Na początku lipca ub.r. minister skarbu podjął decyzję o zakończeniu negocjacji w sprawie sprzedaży tej firmy bez wyłonienia inwestora.

MSP
 zaprosiło ponownie na początku listopada 2010 r. inwestorów do negocjacji w sprawie kupna spółki. Do resortu wpłynęło w połowie grudnia sześć ofert wstępnych.

Skarb Państwa ma 100 proc. akcji spółki. Firma kontroluje około 5 proc. rynku leków. To pozwala znaleźć się jej w pierwszej dziesiątce największych dystrybutorów leków w Polsce.

Centrala zaopatruje hurtownie, apteki, szpitale, a także prowadzi sprzedaż eksportową. Strategia spółki zakłada przejęcia lokalnych hurtowni farmaceutycznych oraz sieci aptecznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH