Ukraiński inwestor: wejście na giełdę i zakup Polfy Warszawa w pakiecie?

POLITYKA LEKOWA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   18-03-2011, 07:38

Ukraiński inwestor: wejście na giełdę i zakup Polfy Warszawa w pakiecie? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ukraińska firma farmaceutyczna Arterium Corporation, która jest zainteresowana kupnem Polfy Warszawa, rozważa też wejście na warszawską giełdę - poinformowali przedstawiciele Arterium.

- Warszawska giełda to dla nas istotna szansa i możliwość, szczególnie w kontekście Polfy Warszawa, a poza tym to trend dla wielu ukraińskich firm - powiedział prezes Dennis Gartsylov.

- To by pasowało, gdyby Arterium wraz z Polfą Warszawa weszła na warszawską giełdę. Jestem w stanie nawet wyobrazić sobie, że Arterium mogłaby zadebiutować na GPW nawet bez Polfy. To na pewno scenariusz, nad którym się bardzo poważnie zastanawiamy - dodał Jurij Tkachuk, dyrektor finansowy Arterium.

Tkachuk powiedział jednak, że Arterium nie ma na razie żadnego jasno sprecyzowanego harmonogramu co do wejścia na warszawską giełdę.

Przedstawiciele Arterium poinformowali też, że spółka chce stać się znaczącym graczem w regionie - na terenie Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), jak i w Europie Środkowo-Wschodniej - zarówno poprzez rozwój organiczny jak i przejęcia, głównie na rynku ukraińskim, ale też w Polsce.

Arterium uczestniczy bowiem w procesie prywatyzacji Polfy Warszawa, gdzie właśnie kończy due-diligence. - Finalizujemy proces due-dligence Polfy Warszawa i bez cienia wątpliwości jesteśmy zainteresowani złożeniem oferty wiążącej - powiedział Tkachuk.

W grudniu 2010 roku Polski Holding Farmaceutyczny (PHF), odpowiedzialny za proces prywatyzacji państwowych Polf, wybrał pięciu z ośmiu inwestorów na tzw. krótką listę chętnych do zakupu Polfy Warszawa. Na niej znalazły się: Adamed, starogardzka Polpharma, chińska spółka Harbin Gloria Pharmaceuticals, Actavis Polska z międzynarodowej grupy Actavis z centralą w Islandii oraz ukraiński Arterium Corporation.

W pierwszym kwartale 2011 roku miał odbyć się proces due diligence Polfy Warszawa.

Ukraiński Arterium Corporation to spółka, która powstała w wyniku połączenia dwóch dużych ukraińskich firm farmaceutycznych z Kijowa i Lwowa. Spółka sprzedaje swoje produkty w 12 krajach, głównie Wspólnoty Niepodległych Państw.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH