Wielka Brytania: cudowny suplement okazał się wybielaczem

POLITYKA LEKOWA

Autor: PAP/rynekaptek.pl   27-09-2010, 18:03

Reklamowany w internetowej sieci produkt Miracle Mineral Supplement, niemal w jednej trzeciej składa się z potencjalnie niebezpiecznego chlorynu sodowego - ostrzega serwis BBC News/Health.

Miracle Mineral Supplement (MMS) zawiera 28 proc. chlorynu sodowego, stosowanego między innymi do odkażania wody oraz jako środek dezynfekcyjny w przemyśle mięsnym. Pod wpływem kwasów - na przykład kwasu cytrynowego - wydziela się z niego silnie odkażający i wybielający dwutlenek chloru.

Internetowe reklamy zachwalają MMS w płynie lub tabletkach jako uniwersalny środek na wszystko - od HIV i zapalenia wątroby po grypę H1N1. Sto mililitrów roztworu potrafi kosztować nawet 33 funty, co jest wysoką ceną jak na wybielacz...

Nawet, jeśli MMS jest stosowany zgodnie z zaleceniami, może spowodować wymioty i biegunkę, a niewłaściwe użycie grozi niewydolnością oddechową. Food Standards Agency stara się wytropić sprzedawców tego „cudownego środka” na terenie Wielkiej Brytanii i zaleca wyrzucanie oszukańczego suplementu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH