Właścicielem leku Skarb Państwa? To stwarza problemy w aptece szpitalnej

POLITYKA LEKOWA

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   11-02-2021, 08:31

Właścicielem leku Skarb Państwa? To stwarza problemy w aptece szpitalnej NIA: w przypadku braku przyjęcia produktów na stan apteki szpitalnej lub działu farmacji szpitalnej nie ma możliwości ujęcia tych produktów w raportach generowanych do ZSMOPL Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Powinien być jednakowy sposób postępowania u wszystkich świadczeniodawców wobec preparatów otrzymywanych z ARM. Powinny też być wprowadzane na stan apteki lub działu farmacji. W przeciwnym wypadku jest z nimi szereg problemów - informuje NIA.

"Jeśli tak - prosimy o podanie wartości pojedynczego opakowania. Jeśli cena podana będzie w euro jaki kurs euro należy uwzględnić w wyliczeniach? Uprzejmie prosimy, aby podczas formułowania odpowiedzi uwzględnić regulacje z obszaru finansowo - księgowego, a w szczególności uregulowania ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości, ponieważ obszar ten jest przyczyną wielu wątpliwości interpretacyjnych" - nadmienia.

Ponadto NIA chce wiedzieć czy produkty immunologiczne - szczepionki otrzymywane z Agencji powinny być wprowadzane na stan apteki szpitalnej lub działu farmacji szpitalnej?

Przypomina, że w przypadku braku przyjęcia produktów na stan apteki szpitalnej lub działu farmacji szpitalnej nie ma możliwości ujęcia tych produktów w raportach generowanych do ZSMOPL.

Więcej: https://www.nia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH