Wyniki finansowe PGF niższe od przewidywań

POLITYKA LEKOWA

Autor: Tomasz Dąbrowski/rynekaptek.pl   02-03-2011, 07:09

Wyniki finansowe PGF niższe od przewidywań

PGF zakończył 2010 rok nieco niższymi przychodami niż przewidywano. O takim wyniku finansowym zaważył... słaby styczeń.


Naturalnym sojusznikiem wspomagającym perspektywy, jakie rysują się przed PGF, zwłaszcza w Polsce zamieszkanej przez ponad 10-krotnie większą liczbę ludzi niż Litwa, są przemiany demograficzne (starzenie się społeczeństwa) oraz wzrost świadomości zdrowotnej.

Nie bez znaczenia jest też wielkość wydatków na farmaceutyki, jakie przypadły w ostatnim roku na przeciętnego mieszkańca Polski (113 euro) i Litwy (110 euro). - To wciąż prawie trzykrotnie mniej niż średniorocznie wydaje obywatel Francji czy Luksemburga – wskazują menedżerowie PGF.

Plany giełdowe
Prezes Szwajcowski podkreślił, że jego przedsiębiorstwo  kontynuuje skup własnych akcji notowanych na GPW w Warszawie, jednak jest on ograniczony stosunkowo niewielką płynnością „papierów”.

Spółka nie wyklucza również kolejnej emisji. – Możemy myśleć o jednej, ale jednocześnie możemy sobie wyobrazić, że dokonujemy emisji pod konkretną decyzję o nabyciu aktywów na konkretnym rynku – wyjaśnił prezes uchylając się od podania dalszych szczegółów w tej sprawie.

Ujawnił również, że PGF przymierza się do sprzedaży posiadanego pakietu akcji Pharmeny (do PGF łącznie ze spółkami zależnymi należy 43,65 proc. akcji), które są przedmiotem obrotu na giełdowym rynku NewConnect.

Menedżerowie PGF mają nadzieję, że również w 2011 roku uda się uzyskać dwucyfrową dynamikę przychodów, choć zarazem nie ukrywają, iż nie  będzie to łatwe. Na niezłe wyniki spółki nie pozostali obojętni inwestorzy giełdowi . We wtorek (1 marca) o 16.25 kurs akcji PGF wzrósł o 4,18 proc. osiągając 53,55 zł.
 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH