Zmarł prof. Jacek Ruszkowski

POLITYKA LEKOWA

Autor: LJ/rynekaptek.pl   03-12-2010, 11:48

Zmarł prof. Jacek Ruszkowski Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prof. Jacek Ruszkowski, dyrektor Centrum Zdrowia Publicznego Akademii Leona Koźmińskiego zmarł w nocy z czwartku na piątek.

Prof. nadzw. dr hab.med. Jacek Ruszkowski był Dyrektorem Centrum Zdrowia Publicznego w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i członkiem Senatu tej Uczelni.

Prowadził tam działalność naukową, dydaktyczna i doradczą, organizując konferencje naukowe i seminaria, w tym seminarium doktoranckie.

Główne obszary jego zainteresowania to: systemy finansowania opieki zdrowotnej ze szczególnym uwzględnieniem ubezpieczeń zdrowotnych, zagadnienia Evidence Based Health Care (EBHC), zarządzanie i ekonomika technologii medycznych oraz systemy informacyjne ochrony zdrowia, 

Był także członkiem Rady Naukowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Kierownikiem Zakładu Informatyki Medycznej i Biomatematyki w tej Uczelni.

Zajmował się tam zagadnieniami systemów informacyjnych ochrony zdrowia, gromadzenia i przetwarzania wiedzy lekarskiej oraz kształceniem podyplomowym lekarzy i lekarzy stomatologów.

Jest autorem ponad 100 publikacji obejmujących podręczniki i rozdziały w podręcznikach i monografiach, artykuły w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz raporty badawcze. Prowadził prace doktorskie, magisterskie i projekty doradcze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH