16 kwietnia 2021 r. wchodzą w życie przepisy ustawy o zawodzie farmaceuty!

PRAWO

Autor: GIF/Rynek Aptek   14-04-2021, 12:30

16 kwietnia 2021 r. wchodzą w życie przepisy ustawy o zawodzie farmaceuty! Za dwa dni wchodzi w życie ustawa o zawodzie farmaceuty. Fot. LJ

Już za 2 dni wchodzi w życie ustawa o zawodzie farmaceuty. Główny Inspektorat Farmaceutyczny przygotował podsumowanie najważniejszych zapisów ustawy.

W publikacji można znaleźć odpowiedzi na pytania: Dlaczego ustawa o zawodzie farmaceuty jest tak ważna i co reguluje? Jaki jest cel i zakres wykonywania zawodu farmaceuty? Jakimi zasadami ma kierować się farmaceuta w ramach wykonywania zawodu?

GIF wskazuje także jakie przepisy zostały zmienione w Prawie farmaceutycznym ustawą o zawodzie farmaceuty.

Ustawa w sposób kompleksowy reguluje kwestie dotyczące: uzyskiwania prawa wykonywania zawodu farmaceuty; wykonywania zawodu farmaceuty; ustawicznego rozwoju zawodowego farmaceutów. Realizuje postulaty zawarte w „Polityce Lekowej Państwa 2018–2022” w zakresie, w jakim dotyczą one spraw związanych z usługami świadczonymi przez przedstawicieli zawodu medycznego farmaceuty.

Reguluje także m.in. zasady uzyskiwania uprawnień zawodowych oraz wykonywania zawodu farmaceuty. Reguluje też zasady doskonalenia zawodowego. Korzyści płynące z nowych regulacji dotyczą zatem nie tylko farmaceutów, ale również całego rynku farmaceutycznego w Polsce, a nade wszystko zdrowia i życia Pacjentów.

Pełna treść publikacji: www.gov.pl/web/gif/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH