Andrychów: zatrzymano osoby nielegalnie sprzedające leki

PRAWO

Autor: PAP/rynekaptek.pl   26-04-2011, 10:43

Andrychów: zatrzymano osoby nielegalnie sprzedające leki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Blisko 9 tys. tabletek na potencję o czarnorynkowej wartości 170 tys. zł znaleźli policjanci z Wadowic u dwójki mieszkańców gminy Andrychów. Osoby te nielegalnie sprzedawały leki przez inernet.

3,5 tys. tabletek viagry znaleźli policjanci podczas rutynowej kontroli drogowej. Wyraźne oznaki zdenerwowania u 22-letniego kierowcy skłoniły ich do wnikliwej kontroli samochodu.

Kolejne 5 tys. 200 sztuk tabletek viagry i leków o podobnym działaniu, takich jak levitra, kamagra, cialis, oraz tabletek odchudzających znaleziono w mieszkaniu współpracującej z mężczyzną 23-latki. W mieszkaniu kobiety znaleziono też kilkaset opakowań po lekach, przekazy pocztowe, 12,5 tys. zł pochodzących z przestępstwa, oraz laptop i komputer stacjonarny.

Jak się okazało, para założyła stronę internetową, za pośrednictwem której sprzedawała leki bez recepty. Średnia cena za jedną tabletkę viagry wynosiła 30 zł, inne tabletki w sprzedaży detalicznej kosztowały 20 zł, w hurcie - 7 zł. Łącznie policja odnalazła 8 tys. 700 tabletek.

Oboje zatrzymani usłyszeli zarzuty naruszenia prawa farmaceutycznego, za co grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH