Aptekarka powiadomiła policję, że pomyliła leki

PRAWO

Autor: gorzowianin.com/rynekaptek.pl   13-11-2017, 12:11

Aptekarka powiadomiła policję, że pomyliła leki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pracownica jednej z aptek we Wrocławiu wydała pacjentce cztery razy silniejszą dawkę leku, która mogła spowodować poważne działania niepożądane. O pomoc w odnalezieniu chorej zwróciła się do gorzowskiej policji, bo tu mieszka chora realizująca receptę.

Dyżurny z I Komisariatu Policji w Gorzowie odebrał połączenie z Wrocławia. Kobieta przedstawiła się jako pracownica apteki, w której doszło do pomyłki.

- Przekazała, że została tam zrealizowana recepta, ale mieszkance Gorzowa nie wydano właściwego leku. Pracownica zorientowała się dopiero po jakimś czasie. Nie mogła skontaktować się z córką pacjentki, która była w aptece, dlatego o pomoc zwróciła się do gorzowskiej policji -  opowiada portalowi gorzowianim.com Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Tabletka, którą wydano miała około cztery razy silniejszą dawkę niż zapisana i mogła wywołać niepożądane działanie.

Policjanci zgłoszenie potraktowali poważnie. Po długich poszukiwaniach zdobyli numer telefonu do córki kobiety i poinformowali o całej sytuacji. Ta szybko zadzwoniła do matki, bo leki miały zostać już jej przekazane.

Dzięki szybkiemu działaniu gorzowskiej policjantów i w porę przekazanej informacji, kobieta nie zdążyła zażyć leków.

Więcej: http://gorzowianin.com/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH