Aptekarz walczy z NFZ o odszkodowanie

PRAWO

Autor: wspolczesna.pl/rynekaptek.pl   01-04-2011, 08:24

Aptekarz walczy z NFZ o odszkodowanie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prawie 5 mln zł odszkodowania domaga się od podlaskiego oddziału NFZ aptekarz Kazimierz Polecki.

Mężczyzna chce też, aby to dyrektor oddziału poniósł odpowiedzialność za swoje decyzje, zgodnie z wchodzącą wkrótce w życie ustawą o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa.

Aptekarz – jak twierdzi – zbankrutował po kontroli Funduszu w jego aptece. W 2008 r. kontrola NFZ wykazała nieprawidłowości w realizowanych w latach 2004-06 receptach. Największe dotyczyły źle wypisanych, ale zrealizowanych przez aptekę, druków na środki odurzające i psychotropowe, które, zdaniem NFZ, nie zawierały wymaganych informacji, takich jak sposób dawkowania czy ilości środka odurzającego.

Zdaniem NFZ, aptekarz wydał pacjentom większe ilości danego preparatu, niż pozwalały na to przepisy i nakazał farmaceucie zwrócić 135 tys. zł za niesłuszną refundację. Polecki musiał zamknąć aptekę i ogłosić upadłość.

Aptekarz wytoczył jednak sprawę NFZ, domagając się zwrotu niesłusznie potrąconej kwoty. Chce, aby odpowiedzialność poniósł dyrektor podlaskiego NFZ, Jacek Roleder.

– Do NFZ nie wpłynął jak dotąd wniosek pana Kazimierza Poleckiego o jakiekolwiek odszkodowanie, dlatego nie możemy się do niego w żaden sposób ustosunkować – mówi  Gazecie Współczesnej Adam Dębski, rzecznik podlaskiego NFZ.

Więcej: http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?
AID=/20110331/REG00/172319605
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH