Aptekarze interweniują w sprawie hurtowni

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   07-03-2011, 13:24

Aptekarze interweniują w sprawie hurtowni Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Samorząd aptekarski województwa śląskiego zwrócił się do Głównego Inspektora Farmaceutycznego o ponowne zbadanie zasadności dalszego utrzymywania w mocy decyzji o unieruchomieniu hurtowni farmaceutycznej Salus International w Katowicach.

Z uzyskanych od prowadzącego hurtownię informacji wynika, że w hurtowni Salus nie utrudniano kontroli organom inspekcji farmaceutycznej, jak też nie miało miejsca rażące łamanie prawa,np. poprzez zakupy produktów leczniczych od podmiotów nieuprawnionych. Wydana decyzja wskazuje, że podstawą jej podjęcia było przechowywanie produktów leczniczych poza terenem objętym koncesją na prowadzenie hurtowni. 

Podmiot kontrolowany nie zaprzecza temu faktowi, który miał miejsce w wyniku pomyłki pracowników związanej z czynnościami zmiany stawek podatku VAT i reorganizacją hurtowni. Nie uchyla się też od odpowiedzialności za ten fakt i mając na względzie interes pacjentów wyraża zgodę np. na utylizację leków składowanych poza terenem objętym koncesją lub inne rozwiązanie.

Unieruchomienie hurtowni powoduje perturbacje w zaopatrzeniu w leki.

Więcej: http://www.katowice.oia.pl/wpisy-act-more-id-3997.html
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH