Aptekarze: uwaga na oszustwo

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   09-11-2010, 15:17

Aptekarze: uwaga na oszustwo Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląska Izba Aptekarska ostrzega przed Polskim Rejestrem Internetowym.

„Prosimy po żadnym pozorem nie wypełniać tej ankiety i nie odsyłać je do nadawcy. Taki ruch może kosztować nawet kilka tysięcy złotych” – informuje OIA w Katowicach.

Chodzi o ankietę Polskiego Rejestru Internetowego. Listy dochodzą do aptek od firmy DAD GmbH z propozycją zapisów lub aktualizacji Polskiego Rejestru Internetowego. Zdaniem Izby, to oszustwo. Radzi wyrzucić list do kosza.

- Wspomniana firma przesyła masowo do polskich firm formularze, informując, że ich wypełnienie umożliwi uzupełnienie internetowej bazy danych. Formularz jest skonstruowany w ten sposób, że sugeruje, iż oferta firmy jest bezpłatna. Jednocześnie pod koniec formularza znajduje się postanowienie zamieszczone drobnym drukiem, zgodnie z którym umowa ma być zrealizowana kosztem 852 euro rocznie, płaconych przez trzy lata z rzędu. Tekst jest więc sformułowany w ten sposób, aby podstępem skłonić przedsiębiorcę do zawarcia skrajnie niekorzystnej dla siebie umowy (w praktyce bowiem umieszczenie tzw. linku do strony na stronie Polskiego Rejestru Internetowego jest bezużyteczne) – informuje portal prawny prawo.vagla.pl.

Więcej: www.katowice.oia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH