BCC o ustawie o refundacji: czytelna jedynie dla fachowców

PRAWO

Autor: BCC/rynekaptek.pl   18-10-2010, 08:12

BCC o ustawie o refundacji: czytelna jedynie dla fachowców Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przyjęte rozwiązanie w znacznej mierze poprawi czytelność przepisów związanych z refundacją oraz ułatwi ich stosowanie - niestety jedynie przez fachowców – uważa Business Centre Club.

Natomiast dla przeciętnego pacjenta dokument ten jest niezrozumiały i zbyt obszerny. Nie rozwieje także ich wątpliwości dlaczego nie będzie leków za grosz czy też w promocji. Nie wyczytają z niego przekonywującej odpowiedzi, jaką odniosą korzyść z wprowadzenia ceny urzędowej na leki i że ten sam produkt będzie kosztował w każdej aptece tyle samo – uważa BCC.

Organizacja ocenia pozytywnie propozycje Ministerstwa Zdrowia wprowadzenia ustawowych regulacji w relacjach podmiotów uczestniczących w obrocie produktami refundowanymi na terenie Polski.

„Uważamy jednocześnie szereg propozycji zawartych w projekcie ustawy za dyskusyjne
i polemiczne. Nie do końca zgadzamy się ze stanowiskiem  resortu, że zawarte w projekcie rozwiązania służą zabezpieczeniu przed nadużyciami w łańcuchu dystrybucji (producent - hurtownik - aptekarz - pacjent), które prowadzą do nie uzasadnionej potrzebami zdrowotnymi refundacji kosztów leków oraz obniżają jakość usługi farmaceutycznej oferowanej pacjentom”.
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH