BCC o ustawie o refundacji: czytelna jedynie dla fachowców

PRAWO

Autor: BCC/rynekaptek.pl   18-10-2010, 08:12

BCC o ustawie o refundacji: czytelna jedynie dla fachowców Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przyjęte rozwiązanie w znacznej mierze poprawi czytelność przepisów związanych z refundacją oraz ułatwi ich stosowanie - niestety jedynie przez fachowców – uważa Business Centre Club.


Zdaniem BCC niektóre propozycje Ministerstwa Zdrowia komplikują niepotrzebnie zasady ustalania cen i marż, co w konsekwencji spowoduje, że nowe przepisy będą omijane, a cała reforma nie osiągnie żadnego z zamierzonych celów. 

„Ceny urzędowe to dyskusyjne rozwiązanie, a sztywna marża dla hurtowni (5 proc.) doprowadzi w konsekwencji do pogorszenia się sytuacji finansowej wielu aptek – stwierdza stanowisko BCC.

Argumentuje, że „wprawdzie obecnie hurtownie mogą im narzucić wyższą marżę, ale w zamian nie wymagają szybkiej zapłaty”: - Nie zgadzamy się z tak istotnym obniżeniem wysokości marży na jakimkolwiek poziomie dystrybucji, bo  w konsekwencji indywidualne hurtownie farmaceutyczne, będące poza sieciami nie utrzymają się na rynku. Sytuacja taka ograniczy radykalnie ten poziom obrotu produktami leczniczymi i doprowadzi do jego zdominowania przez duże hurtownie sieciowe.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH