Bez książeczki RUM i tak otrzymasz receptę

PRAWO

Autor: Nowa Trybuna Opolska/rynekaptek.pl   29-12-2010, 09:00

Bez książeczki RUM i tak otrzymasz receptę Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dyrektor wojewódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu uspokaja, że pacjenci którzy nie mieli książeczek RUM, lub te stracą ważność to i tak otrzymają receptę.

Od 1 stycznia 2011 r. recepty w starych książeczkach rumowskich tracą ważność, bo przestaje być aktualna numeracja umieszczona pod kodem kreskowym u dołu każdego blankietu. Dlatego po Nowym Roku żadna apteka ich nie zrealizuje, chyba, że pacjent zapłaci za leki sto procent, co raczej mało komu się uśmiecha.

- Chciałbym pacjentów już po raz kolejny uspokoić, że nie powinna ich ta zmiana w ogóle interesować, ani tym bardziej martwić, bo lekarz ma obowiązek wypisania recepty na białym blankiecie i takie druki musi mieć zawsze w swoim gabinecie - podkreśla Filip Nowak, dyrektor oddziału NFZ w Opolu.

Dyrektor opolskiego NFZ zaznacza, że dokumentem upoważniającym do przyjęcia chorego jest wyłącznie aktualna legitymacja ubezpieczeniowa, druk potwierdzający opłacanie składek na ubezpieczenie przez zakład pracy bądź legitymacja emeryta czy rencisty.

Więcej: www.nto.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH