Bezpłatny staż na koniec studiów

PRAWO

Autor: Gazeta Wyborcza Kraków/rynekaptek.pl   08-03-2011, 12:52

Bezpłatny staż na koniec studiów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Młodzi farmaceuci po obronie pracy magisterskiej muszą odbyć półroczną praktykę zawodową w aptece. Bezpłatnie.

Jak argumentuje Naczelna Izba Aptekarska, jest to nauka zawodu, a za naukę nie płaci.

Staż stanowi integralną część studiów i dopiero po jego odbyciu student uzyskuje tytuł magistra farmacji – tłumaczy Gazecie Wyborczej Magdalena Rudnicka z Dziekanatu Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UJ.

Zespół Sekcji Studenckich Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego "Młoda Farmacja" oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej zgłosiły protesty w tej sprawie.

- Wywalczyliśmy m.in. godzinę dydaktyczną zamiast zegarowej, możliwość rozpoczęcia stażu zaraz po obronie pracy (bez przymusowych wakacji) i konieczność przedstawienia grafiku na dany miesiąc z siedmiodniowym wyprzedzeniem - mówi jeden z przedstawicieli krakowskiej Młodej Farmacji. - Na tym protesty się nie zakończą, szykujemy kolejne wystąpienia. Nie chcemy pracować za darmo - dodaje.

Ze studenckimi protestami nie zgadza się Naczelna Izba Aptekarska. - Odbywający praktykę zawodową w aptece jest studentem 11. semestru studiów farmaceutycznych, a my nie możemy płacić studentowi za naukę. Obecnie nie ma zapisów prawa, które obligowałyby przedsiębiorcę do wynagradzania studentów realizujących swój program studiów – mówi Gazecie Wyoborczej Marek Jędrzejczak, wiceprezes izby.


Więcej: http://krakow.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH