Biała Podlaska: nastolatek zatruł się dopalaczami?

PRAWO

Autor: gazetalubuska.pl/rynekaptek.pl   05-10-2017, 12:12

Biała Podlaska: nastolatek zatruł się dopalaczami? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prokuratura sprawdza przyczyny śmierci 19-latka, który z uwagi na podejrzenie przez rodziców zatrucia środkami odurzającymi, trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Nastolatek po powrocie do domu, niespełna 12 godzin później, zmarł.

Rodzice młodego człowieka znaleźli w koszu na śmieci opakowania po dopalaczach, dlatego od razu skontaktowali się z pogotowiem ratunkowym. Po konsultacji z dyspozytorem sami zwieźli syna na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Białej Podlaskiej - opisuje sprawę Gazeta Lubuska.

Badania moczu wykazały obecność śladowych ilości marihuany i ekstazy. Pozostałe wyniki badań nie budziły żadnych podejrzeń o zły stan zdrowia pacjenta, dlatego lekarz wypisał go ze szpitala. Po powrocie do domu, niespełna 12 godzin później, młody człowiek zmarł. Jego rodzina zarzuca szpitalowi, że niedostatecznie się nim zaopiekował.

Jak informuje Dariusz Oleński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, powołany został zespół lekarzy, którzy analizowali dokumentację medyczną, jaka powstała w momencie przyjmowania młodego pacjenta. Lekarze jednoznacznie stwierdzili, że wyniki badań, które zostały wykonane i obraz kliniczny tego pacjenta absolutnie nie wskazywały na to, że powinien pozostać w szpitalu.

Lubelska Prokuratura Regionalna wyjaśnia, co było przyczyną śmierci 19-latka.

Więcej: www.gazetalubuska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH