Była miss Rosji podrabiała recepty na silne leki

PRAWO

Autor: onet.pl/rynekaptek.pl   18-04-2011, 09:34

Była miss Rosji podrabiała recepty na silne leki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Była miss Rosji Anna Małowa, mieszkająca obecnie w USA, zmaga się z nowymi zarzutami o podrabianie recept na leki.

Według prokuratorów Małowa notorycznie podrabiała recepty na leki przeciwbólowe, mimo że kilkakrotnie została z tego powodu aresztowana. Jej adwokat podkreślił, że jego klientka podjęła już pewne kroki w ramach swojej walki z nałogiem – informuje portal Onet.pl.

39-letnia Anna Małowa nie przyznała się zarówno do kradzieży, fałszerstwa, jak i posiadania leków oraz innych zarzutów, które mnożą się od ubiegłego roku. Obecnie oskarżono ją o 14 prób zrealizowania fałszywych recept w aptekach na przestrzeni 18 miesięcy.

Małowa rozpoczęła rehabilitację tuż po aresztowaniu w lutym 2010 roku. Jednak już w czerwcu tego samego roku podjęła dwie próby zdobycia leków. Sytuacja powtórzyła się także dwa miesiące temu.

- Cokolwiek uczyniła Małowa, jest to następstwem bardzo poważnego problemu nadużywania leków – powiedział prawnik byłej miss Rosji, Robert C. Gottlieb. Dodał, że jego klientka zmaga się z tym uzależnieniem od wielu lat.

Małowa kradła bloczki do wypisywania recept z gabinetów psychiatrów. Fałszowała recepty na Vicodin, lek przeciwbólowy, i Klonopin – lek zwalczający stany lękowe. Anna Małowa została Miss Rosji w 1998 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH