CBA: dyrektor wynosił sprzęt ochronny, płyny dezynfekujące i testy na COVID-19

PRAWO

Autor: CBA/ rynekaptek.pl   13-10-2020, 11:02

CBA: dyrektor wynosił sprzęt ochronny, płyny dezynfekujące i testy na COVID-19 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od marca do czerwca 2020 r. dyrektor Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie miał przekroczyć uprawnienia przywłaszczając mienie należące w postaci sprzętu ochronnego, płynów dezynfekujących oraz testów na COVID-19. Zajęło się nim CBA.

Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii im. Generała Karola Kaczkowskiego w Warszawie (WIHE) jest najważniejszą wojskową placówką w Polsce powołaną do przeciwdziałania zagrożeniom biologicznym, chemicznym, radiologicznym i nuklearnym.

Czynności podjęte przez funkcjonariuszy lubelskiej delegatury CBA doprowadziły do zatrzymania dyrektora tej placówki - poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Jak ustalono, w okresie od marca do czerwca 2020 r. dyrektor przekroczył uprawnienia przywłaszczając mienie należące do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w postaci sprzętu ochronnego, płynów dezynfekujących oraz testów na COVID-19.

Wszystko wskazuje na to, że przedmioty te przekazał następnie osobom nieuprawnionym, działając tym samym na szkodę interesu publicznego. Mężczyzna w prokuraturze usłyszy zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści. Funkcjonariusze CBA przeszukali między innymi miejsce zamieszkania i pracy zatrzymanego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH