Chiny: dwaj urzędnicy ukarani w związku z nowym ogniskiem Covid-19

PRAWO

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   15-10-2020, 12:38

Chiny: dwaj urzędnicy ukarani w związku z nowym ogniskiem Covid-19 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Władze Qingdao na wschodzie Chin, gdzie wykryto pierwsze lokalne przypadki Covid-19 w tym kraju od prawie dwóch miesięcy, poinformowały 15 października o zawieszeniu szefa miejskiej komisji zdrowia i zwolnieniu z pracy dyrektora szpitala, z którym wiązano infekcje.

Szef miejskiej komisji zdrowia Sui Zhenhua został zawieszony w obowiązkach służbowych zgodnie z decyzją miejskiego komitetu Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w Qingdao. Komitet usunął też ze stanowiska dyrektora szpitala chorób klatki piersiowej Deng Kaia.

Ze szpitalem tym łączonych jest większość wykrytych ostatnio lokalnych infekcji. W placówce leczono pacjentów, u których zakażenie wykryto w czasie kwarantanny po ich przybyciu lub powrocie z zagranicy.

Po wykryciu 13 lokalnych przypadków zakażeń władze zapowiedziały, że w ciągu pięciu dni przebadanych zostanie 11 mln osób mieszkających w mieście i okolicach. Do czwartku pobrano 9,94 mln próbek, a 7,64 mln poddano już testom - podała państwowa agencja prasowa Xinhua.

Jak dotąd nie stwierdzono żadnego zakażenia poza tymi, które już zostały zgłoszone - podkreśla chińska agencja.

Do przeprowadzenia tak dużej liczby testów w krótkim czasie zastosowano metodę mieszania próbek. Próbki od dziesięciu osób mieszane są w jedną, na której następnie przeprowadza się badanie - wyjaśnił cytowany przez agencję Xinhua przedstawiciel miejskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom Zhang Huaqiang.

- Jeśli próbka 10-w-1 jest dodatnia, poinformujemy tych dziesięć osób, że powinny przejść osobno izolację i testy, by w dalszej kolejności określić, od kogo pochodziła dodatnia próbka - powiedział Zhang.

PAP

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH