Czy można będzie zaszczepić się w aptece? Sejm zdecydował

PRAWO

Autor: LJ   20-05-2021, 20:09

Czy można będzie zaszczepić się w aptece? Sejm zdecydował Posłowie zdecydowali o możliwości wykonywania szczepień w aptekach Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Posłowie odrzucili senackie poprawki do ustawy, które blokowały możliwość wprowadzenia szczepień do aptek. Dzisiejsze głosowanie otwiera opcję wykonywania szczepień w aptekach.

18 maja Sejmowe komisje Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej negatywnie zaopiniowały wszystkie zaproponowane przez Senat poprawki do tzw. ustawy covidowej.

Wśród nich znalazła się też ta o wprowadzeniu możliwości wykonywania szczepień w aptekach.

20 maja o poprawkach zdecydował Sejm w głosowaniu.

Większość posłów była za odrzuceniem senackich poprawek.

Teraz ustaw trafi do podpisu prezydenta.

Chodzi o nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, którą Sejm uchwalił w połowie kwietnia.

W ubiegłym tygodniu Senat zaproponował cztery poprawki do ustawy. Jedna z nich dotyczyła usunięcia z ustawy przepisu o szczepieniach w aptekach.

Jak uzasadniali senatorowie, nie są przeciwni temu rozwiązaniu.Zdecydowały o niej kwestie proceduralne. Senat wskazał, że zapisy, które proponuje wykreślić z noweli daleko wykraczają poza zakres rządowego projektu nowelizacji, który został złożony w Sejmie, tym samym nie dochowano konstytucyjnych wymagań dotyczących inicjatywy ustawodawczej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH