DZP o regulacjach na rynku suplementów diety

PRAWO

Autor: blog.dzp.pl/ rynekaptek.pl   18-05-2017, 16:00

DZP o regulacjach na rynku suplementów diety Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt nowelizacji, próbując uregulować kwestie dotyczące rzetelnego oznakowania suplementów diety i reklamy tej kategorii produktów. Jednak resort wciąż wstrzymuje się z komentarzami, kiedy oficjalnie miałby się pojawić gotowy projekt - piszą prawnicy z DZP.

Rewolucyjne zmiany w regulacjach dotyczących reklamy i oznakowaniu suplementów diety mają na celu także wzmocnienie roli organów administracji w egzekwowaniu prawidłowych postaw przez producentów i dystrybutorów suplementów diety w Polsce.

Obowiązywać miałby jasny i bezwzględny zakaz reklamy suplementów diety wykorzystujących wizerunek lub rekomendacje rzeczywistego lub fikcyjnego lekarza, farmaceuty, pielęgniarki, położnej lub rzeczywistej lub fikcyjnej osoby mającej wykształcenie medyczne - tłumaczą eksperci z kancelarii DZP.

Jak wskazują, rozpatrywane jest, aby reklamy – na wzór przepisów regulujących prowadzenie reklam produktów leczniczych – powinny spełnić szereg wymogów formalnych dotyczących użycia odpowiednich informacji obowiązkowych o określonych parametrach.

Ponadto wprowadzony ma zostać wymóg dla producentów zawierania w reklamach i w oznakowaniu suplementów diety informacji o treści: „Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety”.

Prognozowane jest również uregulowanie kwestii nazewnictwa i oznaczania samych produktów, w tym tzw. nazw parasolowych.

Więcej: https://blog.dzp.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH