Elżbieta Starosławska konsultantem woj. ds. onkologii

PRAWO

Autor: lublin.wyborcza.pl/ rynekaptek.pl   27-03-2017, 10:23

Elżbieta Starosławska konsultantem woj. ds. onkologii W sprawie nowej konsultant toczą dwa prokuratorskie śledztwa

Prof. Elżbieta Starosławska została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie onkologii klinicznej. Rok wcześniej została zwolniona dyscyplinarnie z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przez marszałka województwa.

Marszałek uznał, że naruszyła ustawę antykorupcyjną oraz o zamówieniach publicznych. W tej sprawie toczą dwa prokuratorskie śledztwa.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, akt nominacji na stanowisko konsultanta wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wręczył prof. Starosławskiej w czwartek (23 marca). Podczas wręczania nominacji wojewoda podkreślił, że profesor świetnie wykonywała tę funkcję w poprzednich latach.

- W wyniku zawirowań lubelskich był pewien moment zawieszenia. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało jednak, że pani profesor będzie dalej bardzo dobrym konsultantem. Co do tego, że jest świetnym onkologiem, nikt nie ma najmniejszych wątpliwości - wskazywał Czarnek.

Gazeta przypomina też, że w marcu 2016 r. prof. Starosławska została zwolniona dyscyplinarnie z COZL przez marszałka województwa. Marszałek uznał, że była szefowa COZL naruszyła ustawę antykorupcyjną oraz o zamówieniach publicznych. Pracowała bowiem dla firmy, która później wygrywała przetargi na dostawę leków do szpitalnej apteki, tymczasem powinna się z tych postępowań wyłączyć.

Więcej: www.lublin.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH