Fałszywe leki i zioła sprzedawane w szpitalach

PRAWO

Autor: Dziennik Łódzki/rynekaptek.pl   25-10-2010, 11:37

Fałszywe leki i zioła sprzedawane w szpitalach

Nieuczciwi sprzedawcy nie mają skrupułów i sprzedają fałszywe leki i zioła w szpitalach.

Lekarze apelują do pacjentów o zdrowy rozsądek. Jedna z pacjentek łódzkiego szpitala zapłaciła 2,5 tys. zł za 60 tabletek pseudo leku, który miał uzdrowić jej męża z choroby nowotworowej. Na podobne oferty dało się nabrać dużo więcej osób. Na rynkach, w internecie i halach targowych w województwie łódzkim pojawiają się sprzedawcy oferujący cudowne leki na raka.

Akwizytorzy oferują chorym na raka mieszanki ziołowe pochodzące z Tybetu, Chin czy Bliskiego Wschodu. Najpopularniejsze są chińskie leki na raka, które można kupić m.in. w Centrum Handlowym „Ptak" pod Łodzią albo w halach targowych w Rzgowie. Handel kwietnie też w internecie.

Producent reklamuje lek jako antynowotworową dietę uzupełniającą, w której ziołowe składniki niszczą i ograniczają wzrost komórek nowotworowych. Sprzedawcy idą też o krok dalej, publikując na stronie internetowej świadectwa osób, które rzekomo wyleczyły się z raka po zażyciu tych specyfików.

Pacjenci, którzy zdecydowali się kupić ziołowe specyfiki, trafiają najczęściej do prof. Anny Płużańskiej, kierownika kliniki chemioterapii nowotworów w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym w Łodzi.

- Boję się każdego leku z paramedycyny. Sprzedawane specyfiki często działają pobudzająco, ale jeśli pobudzają nerki czy wątrobę, to nie można wykluczyć, że nie pobudzają też komórek rakotwórczych. Miałam dwóch pacjentów, którzy zrezygnowali z leczenia na rzecz leków z paramedycyny. Doszło u nich do bardzo szybkiego rozwoju nowotworu i śmierci. Takie sytuacje pokazuję, że jeśli nie wiemy co jest w lekach, to nie powinniśmy ich stosować - mówi prof. Płużańska.

Akwizytorzy są tak bezczelni, że próbują sprzedawać swoje leki w szpitalnych salach. Prof. Płużańska dodaje, że nie raz nakryła już takich sprzedawców na gorącym uczynku.

Więcej: www.lodz.naszemiasto.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH