
Farmaceuta wydający leki, wyroby medyczne lub suplementy diety powinien udzielić kupującemu informacji na temat ewentualnych interakcji, w jakie może wchodzić wydawany produkt – wskazuje dr Justyna Zajdel z Zakładu Prawa Medycznego UM w Łodzi.
Doktor zaznacza na łamach portalu wyborcza.pl, że szczególne znaczenie ma to w sytuacji, gdy osoba wydająca żądany produkt realizuje jednocześnie receptę na lek, który wchodzi lub z największym prawdopodobieństwem może wchodzić w interakcję z suplementem diety wybranym przez pacjenta.
Dr Zajdel tłumaczy, że w sytuacji gdy u pacjenta pojawiły się skutki uboczne związane z jednoczesnym stosowaniem suplementu i leku na receptę, jest możliwość dochodzenia rekompensaty za doznane szkody.
- Podstawą odpowiedzialności farmaceuty byłoby w tym przypadku zaniechanie informacji, w wyniku czego pacjent jednocześnie przyjmował lek i suplement diety, między którymi doszło do interakcji skutkującej wystąpieniem negatywnych następstw dla jego zdrowia – wyjaśnia doktor.
Więcej: www.wyborcza.pl
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych