Firma nie była świadoma ograniczeń w polskim prawie

PRAWO

Autor: SIA/rynekaptek.pl   30-06-2017, 10:39

Firma nie była świadoma ograniczeń w polskim prawie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląska Izba Aptekarska publikuje wyjaśnienia firmy Yodeyma w związku ze skierowanym przez Izbę zawiadomieniem do Prokuratury Rejonowej w Katowicach o podejrzeniu prowadzenia nielegalnej dystrybucji perfum do aptek.

Sprawa dotyczy dostarczania do aptek zrzeszonych w SIA niezamówionych paczek z perfumami o nazwie „Verset Perfums”.

Z uwagi na fakt, iż nie ma możliwości sprzedaży perfum w aptece ogólnodostępnej oraz obrotu podróbkami perfum, poszczególne apteki informowały SIA o otrzymywaniu podejrzanych przesyłek.

Spółka Yodeyma Polonia wyjaśnia, że „w żadnej mierze nie działała z zamiarem wprowadzenia właścicieli aptek w błąd, co miałoby w konsekwencji doprowadzić do wzbogacenia spółki ich kosztem.”

Podkreśla również, że całe zdarzenie wywołane zostało nieświadomością spółki w zakresie ograniczeń handlowych nakładanych na polskie apteki dot. produktów dozwolonych do sprzedaży w ramach prowadzonej przez nie działalności (nieznajomość polskiego rynku).

Jak dalej czytamy, spółka od wielu lat sprzedaje perfumy do aptek na terytorium innych krajów członkowskich UE bez jakichkolwiek przeszkód czy sankcji prawnych. Spółka wskazuje, że w niniejszej sprawie doszło do „omyłkowego przeoczenia polskich szczególnych regulacji dotyczących zakresu sprzedaży na terenie ogólnodostępnych aptek , w tym zwłaszcza skazanego przez Izbę art. 86 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne”.

Spółka ma świadomość, że dokonała wysyłki perfum do śląskich aptek z pominięciem polskich regulacji określających zakres dopuszczonych do sprzedaży na terenie aptek produktów.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH