Firma sugerowała weryfikację szkoleń dla kosmetologów przez izby lekarskie

PRAWO

Autor: NIL   26-05-2021, 21:01

Firma sugerowała weryfikację szkoleń dla kosmetologów przez izby lekarskie Zgodnie z wyrokiem – firma ma 7 dni na usunięcie wpisu naruszającego dobra osobiste samorządu lekarskiego ze swojej strony internetowej Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację firmy prowadzącej szkolenia dla kosmetologów od korzystnego dla samorządu lekarskiego wyroku z 29 września 2020 roku - poinformował NIL.

Samorząd lekarski pozwał firmę, która zamieściła na swojej stronie internetowej informację sugerującą rzekomą weryfikację szkoleń dla kosmetologów przez izby lekarskie o treści:

"Uprawniania prowadzonego Ośrodka do szkoleń Kosmetologów pozytywnie zweryfikowane przez Izbę Lekarską!” „(…) jest wiodącym ośrodkiem (…) jedynym pozytywnie zweryfikowanym do takich szkoleń przez Izbę Lekarską".

W ocenie samorządu lekarskiego takie działanie firmy stanowiło naruszenie jego dóbr osobistych jako instytucji zobowiązanej do sprawowania pieczy nad należytym wykonywaniem zawodu przez lekarzy i lekarzy dentystów, z czym zgodził się Sąd Okręgowy w Warszawie wyroku z 29 września 2020 r. (II C 489/19).

Firma złożyła skargę kasacyjną, ale 26 maja również Sąd Apelacyjny (V ACa 5/21) w całości podzielił stanowisko samorządu lekarskiego.

Zgodnie z wyrokiem – firma ma 7 dni na usunięcie wpisu naruszającego dobra osobiste samorządu lekarskiego ze swojej strony internetowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH