GIF powiadomił prokuratora o fałszywym inspektorze

PRAWO

Autor: RR/rynekaptek.pl   09-11-2010, 18:19

GIF powiadomił prokuratora o fałszywym inspektorze Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Główny Inspektor Farmaceutyczny powiadomił prokuraturę o przypadkach podawania się nieustalonej jeszcze osoby za pracownika GIF.

Zwracała się ona do firm farmaceutycznych m.in. o udostępnienie szczegółowych danych dotyczących procesu technologicznego wytwarzania leków.

W przesłanej 8 listopada informacji Zofia Ulz, Główny Inspektor Farmaceutyczny, zapewnia, iż w tej sprawie zostały dopełnione wszystkie czynności wymagane prawem. „Prokuratura ustali w toku śledztwa kto i w jakim celu starał się pozyskać wskazane w komunikacie dane” – czytamy w mailu.

W komunikacie z 20 października GIF przypominał firmom farmaceutycznym, że wszelkie prośby, nakazy, polecenia oraz decyzje Inspekcji kierowane są wyłącznie droga pisemną z własnoręcznym podpisem Głównego Inspektora Farmaceutycznego lub osoby przez niego upoważnionej.

Nieustalona jeszcze osoba chciała pozyskać informacje na temat procesu technologicznego i organizacyjnego wytwarzanych produktów leczniczych oraz danych osobowych specjalistów znających te procesy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH