GIF: takie pośrednictwo jest nielegalne

PRAWO

Autor: DGP/ rynekaptek.pl   11-07-2017, 11:23

GIF: takie pośrednictwo jest nielegalne Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Platforma Szopi.pl uruchomiła w internecie usługę realizacji recept w aptekach przez specjalnego pośrednika, tzw. szopera. GIF uważa, że to nielegalne i zamierza zgłosić sprawę do prokuratury

Wygląda to tak: klient posiadający receptę, poprzez stronę internetową Szopi.pl, umawia się z pracownikiem firmy na odbiór recepty.

Ten jedzie z nią do apteki i wykupuje lek w imieniu pacjenta. Za usługę naliczana jest opłata 19,90 zł. Firma pobiera dodatkowo 5 proc. prowizji od ceny leków nierefundowanych.

- Planujemy zgłoszenie sprawy do prokuratury – powiedział dla DGP Paweł Trzciński, rzecznik prasowy GIF.

Urzędnicy uważają, że spółka nielegalnie wykonuje pośrednictwo w obrocie produktami leczniczymi, które reguluje art. 73a par. 1 ustawy Prawo farmaceutyczne.

Ustawa określa takie pośrednictwo jako działalność związaną z kupnem i sprzedażą produktów leczniczych, z wyłączeniem obrotu hurtowego, dostawy albo posiadania produktów leczniczych lub innych form władztwa nad produktami leczniczymi, polegającą na niezależnym prowadzeniu negocjacji na rzecz osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH