GIF zapowiada działania wobec AN Pharmacy

PRAWO

Autor: GIF/rynekaptek.pl   14-04-2011, 14:58

GIF zapowiada działania wobec AN Pharmacy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Decyzje wydane w sprawie unieruchomienia hurtowni AN Pharmacy zostały podjęte w świetle obowiązujących przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne oraz kodeksu postępowania administracyjnego - informuje Główny Inspektor Farmaceutyczny.


Przed wydaniem rozstrzygnięcia, Główny Inspektor Farmaceutyczny zwrócił się do krajowych konsultantów z dziedziny immunologii i terapii doświadczalnej, nefrologii, hematologii, onkologii i chorób wewnętrznych, nowotworow płuca i klatki piersiowej, gruźlicy i chorób płuc, psychiatrii i neurologii, chorób infekcyjnych i alergologii, kardiologii, gastroenterologii, ortopedii i traumatologii z zapytaniem czy czasowy brak produktów leczniczych stosowanychw leczeniu schorzeń w ramach wymienionych specjalności może powodować zagrożenie dla życia i zdrowia polskich pacjentów.

W odpowiedzi ośmiu z dziesięciu konsultantów krajowych potwierdziło takie zagrożenie. Stwierdzili także, iż określone produkty lecznicze takie jak: Celxane czy Tegretol nie mogą być zamienione przez odpowiedniki, gdyż potencjalna zamiana jednego leku na drugi może być niebezpieczna i stanowi o sytuacji zagrożenia dla życia i zdrowia pacjenta - czytamy w decyzji GIF.

Więcej: http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/OBR/Decyzja_2011-03-23a.pdf
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH