Immisja sposobem na walkę z dopalaczami?

PRAWO

Autor: DGP/rynekaptek.pl   08-05-2017, 13:03

Immisja sposobem na walkę z dopalaczami? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prawnicy z łódzkiego urzędu miasta wpadli na pomysł, aby uderzyć we właścicieli lokali wynajmowanych przez handlarzy dopalaczami przepisami kodeksu cywilnego dotyczącymi immisji. Twierdzą, że likwidowanie sklepów, które je sprzedają, problemu do końca nie rozwiązuje.

– Pozwy o immisje odniosły swój skutek, bowiem wszystkie tego typu sklepy zostały wyeliminowane – wskazuje Sebastian Bohuszewicz, radca prawny w Urzędzie Miasta Łodzi.

W jego ocenie, punkty sprzedaży dopalaczy negatywnie oddziałują na sąsiedztwo, przyczyniając się m.in. do spadku wartości znajdujących się tam nieruchomości. W innych rejonach kraju do tego pomysłu władze miast podchodzą raczej z rezerwą - pisze DGP.

Mimo pewnych sukcesów na polu walki z dopalaczami problem w Łodzi nadal istnieje:

– Wcześniej sprowadzał się on do sieci sklepów sprzedających te substancje, teraz handlarze dopalaczami zmienili metodę ich dystrybucji. Przenieśli się do sieci dilerskiej, co oznacza, że są rozprowadzane jak narkotyki - podkreśla mec. Bohuszewicz.

Dodaje, że prawnicy Urzędu Miasta Łodzi opracowali projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który proponuje odejście od stosowanej w tej chwili listy substancji zakazanych. W ocenie prawników jest ona nieskuteczna, gdyż ustawodawca nie nadąża z jej uzupełnianiem.

– Wpadliśmy na pomysł, aby posłużyć się definicją środka zastępczego i nowej substancji psychoaktywnej, które funkcjonują już na gruncie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, rozbudowując ją o stwierdzenie, że są to po prostu środki mogące powodować zagrożenie dla życia lub zdrowia – wyjaśnia mec. Bohuszewicz.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH