Importer suplementów diety na ławie oskarżonych

PRAWO

Autor: Gazeta Wyborcza/rynekaptek.pl   04-03-2011, 09:52

Importer suplementów diety na ławie oskarżonych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prokuratura oskarżyła importera suplementów diety spod Strzyżowa o narażenie klientów na niebezpieczeństwo utraty życia.

W ubiegłym roku Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał nakaz wycofania ze sprzedaży dwóch suplementów diety o nazwie: INTIM X i INTIM Y. Pierwszy był przeznaczony tylko dla mężczyzn, drugi dla kobiet. Oba specyfiki miały poprawiać sprawność seksualną.

Bio-Trends
(importer suplementów) zapewniał, że oba produkty w 100 procentach są ziołowe i nie zawierają żadnych substancji chemicznych. Jednak z analizy przeprowadzonej w Narodowym Instytucie Leków wynika, że w suplementach znajdują się pochodne sildenafilu , który jest używany do produkcji Viagry. Suplement diety dla kobiet zawierał natomiast fibanserynę - substancję, która jest w dopiero w trakcie badań klinicznych i w żadnym kraju dotychczas nie została zarejestrowana jako lek.

GIF powiadomił Prokuraturę Rejonową w Strzyżowie. Z jej ustaleń wynika, że tylko od stycznia do kwietnia zeszłego roku Bio-Trends wprowadził do sprzedaży prawie cztery tysiące opakowań INTIM X, i ponad tysiąc INTIM Y.

Właściciel Bio-Trends został oskarżony o narażenie na nieustalonych klientów na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, albo utraty życia.

Śledczy ustalili również, że szef Bio-Trends w 2009 r. wydał swoim pracownikom polecenie, by ci przerobili numery serii i daty przydatności 9 tysięcy opakowań suplementu dla mężczyzn. Markowi L. grozi do trzech lat więzienia. Przyznał się do winy.

Więcej: http://rzeszow.gazeta.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH