Jak zwrócić lek do apteki szpitalnej z oddziału covidowego?

PRAWO

Autor: OIA Katowice   29-04-2021, 09:01

Jak zwrócić lek do apteki szpitalnej z oddziału covidowego? Konsultant krajowa ds. farmacji szpitalnej poinformowała jak zwrócić leki do apteki szpitalnej z oddziałów covidowych Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Opakowania leków, które znajdowały się w „części brudnej" oddziałów covidowych i szpitali tymczasowych można zwrócić do apteki szpitalnej jedynie po tygodniowej kwarantannie.

Krajowa Konsultant w Dziedzinie Farmacji Szpitalnej dr n. farm. Krystyna Chmal-Jagiełło poinformowała w sprawie zwrotu leków i wyrobów medycznych z likwidowanych sukcesywnie oddziałów covidowych i szpitali tymczasowych.

Informacja do dyrektorów szpitali i kierowników aptek szpitalnych przekazała Śląska Izba Aptekarska.

"W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zwrotu leków i wyrobów medycznych z likwidowanych sukcesywnie oddziałów covidowych i szpitali tymczasowych informuję, że nieotwarte opakowania leków i wyrobów medycznych, które były przechowywane w „części czystej", mogą wrócić bezpośrednio do apteki szpitalnej" - informuje konsultant.

Natomiast opakowania leków i wyrobów medycznych, które znajdowały się w „części brudnej" oddziałów covidowych i szpitali tymczasowych można zwrócić do apteki szpitalnej jedynie po tygodniowej kwarantannie.

- Przypominam, że te zasady dotyczą tylko i wyłącznie całych, nieotwartych opakowań - dodaje dr n. farm. Krystyna Chmal-Jagiełło.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH